نوشته شده توسط : ✷RОSЊΆNAЌ✷

1eb97417f1df1dbe3c110ba7f38c6313

 

ماسک آلوى قرمز: براى تهیه ماسک آلوى قرمز کافى است هسته آلوى قرمز را درآورید و سپس آلوها را له کنید و چند قطره روغن بادام شیرین به آن اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید و سپس به مدت ۲۰ دقیقه آن را بر روى پوست بمالید و آنگاه با پنبه آغشته به گلاب آن را پاک کنید.

aloo

ماسک لیمو ترش: براى تهیه ماسک لیموترش آب دو عدد لیمو را بگیرید و با یک قاشق عسل گرم، مخلوط کنید و روى پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.

lime5

loveshower19loveshower

ماسک هویج: ماسک هویج نیز به وسیله آب هویج تهیه مى شود. براى این منظور مقدارى آب هویج را با ماست مخلوط کنید و با انگشت روى پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.

 

carrot1

ماسک کدو حلوایى: مقدارى کدو حلوایى رسیده را له کنید و به صورت ماسک براى متعادل ساختن چربى پوست صورت استفاده کنید.

 

gourd2

ماسک سفیده تخم مرغ: یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید؛ پس از کف کردن به آن نصف لیوان لیموترش اضافه کنید وبه هم بزنید و روى تمام پوست بمالید. پس از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

albumen2

ماسک پرتقال و لیمو: دو قاشق آب پرتقال و یک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط نمایید و به صورت بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

orange7

ماسک خیار: خیار را بپزید و له کنید، به صورت ماسک روى صورت بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

cucumber1

ماسک زرده تخم مرغ و آووکادو: ۱ قاشق سوپخورى خاک رس (خاک رس یا خمیر پاک کننده که به شکل پودر در تمام مغازه ها و فروشگاه هاى غذایى بهداشتى موجود است) + یک عدد زرده تخم مرغ + یک چهارم قاشق آووکادو له شده + مقدارى روغن فندق (براى این که یک مخلوط نرم داشته باشیم) را با هم مخلوط کرده و بر روى پوست خود به مدت ۱۵ الى ۲۰ دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید. (زرده تخم مرغ وآووکادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره باز مى گرداند، خمیر پاک کننده ترشحات چربى پوست را خشک کرده، روغن فندق این حالت را در پوست تعدیل کرده و آن را تقویت مى کند.)

 

yolk1

 ماسک سیب: یک عدد سیب رنده شده را با ۵ قاشق سوپخورى عسل مخلوط کنید و سپس روى پوست صورتتان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

 

apple3

ماسک گوجه فرنگى: یک عدد گوجه فرنگى را خوب له کنید و بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روى پوستتان بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. پوست هاى چرب نسبت به موادپاک کننده و مواد آرایشى و دارویى حساس هستند و ممکن است در اثر مصرف مواد پاک کننده یا محلول هاى الکل دار دچار قرمزى، خشکى، خارش یا پوسته ریزى شوند. در این صورت باید مصرف هرگونه شیرپاک کن، محلول هاى طبى و داروهاى موضعى را متوقف و به پزشک مراجعه کرد تا پماد ساختنى (ترکیبى) التیام دهنده اى را تجویز کند. روى پوست هاى چرب که این گونه تحریک شده اند نباید پماد یا کرم بتامتازون، تریامسینولون، هیدروکورتیزون یا فلوسینولون مالید و نیز در این مواقع نباید صابون اسیدى مصرف کرد. افرادى که پوست چرب دارند باید مصرف چربى و قند را به حداقل برسانند و غذاهایى مثل خرما، پسته، فندق، گردو، شکلات و موز را بسیار کم مصرف کنند. این افراد براى کنترل چربى پوست خود و برخوردارى از یک پوست شاداب و خوب باید خواب کافى، اعصاب راحت و تغذیه مناسب داشته باشند و هرچه مى توانند سبزى و میوه مصرف کنند.

 

tomato3

ماسک های خانگی مخصوص جوش صورت

چطور می توانید بااستفاده از داروهای طبیعی پوستتان را صاف و شفاف کنید؟

توصیه ما این است:

این برنامه شامل همه اطلاعات لازم برای کمک به از بین بردن جوش ها به طور دائم بدون نیاز به استفاده از هیچگونه کرم و دارو و بدون عوارض جانبی را فراهم می کند.

ماسک جوش شیرین

 

درست کردن این ماسک بسیار ساده است و اگر با پوستتان سازگاری کند بسیار موثر می باشد. یادتان باشد، دلیل پیدایش همه جوش ها یکسان نیست به همین دلیل باید ماسک ها و داروهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید کدامیک برایتان موثرتر است.

برای درست کردن این ماسک فقط به دو ماده نیاز دارید: جوش شیرین و آب

بعد ازاینکه صورتتان را با یک ماده تمیزکننده خوب شستشو دادید کمی از این دو ماده را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید. وقتی کل صورتتان را با این ماسک پوشاندید، بگذارید مدتی روی پوست بماند. در این زمان می توانید کارهای دیگرتان را انجام دهید یا دراز کشیده و کمی استراحت کنید.

سپس جوش شیرین را از روی پوستتان شسته و ببینید که چقدر پوستتان نرم و صاف می شود. اگر این ماسک با پوستتان سازگار بود و جوش هایتان بهتر شد، چند بار در هفته از آن برا از بین بردن کامل جوشهایتان استفاده کنید.

154796

 

ماسک سفیده تخم مرغ

این ماسک بسیار ساده و مقرون به صرفه است. افراد زیادی نتایح عالی از آن به دست آورده اند.

مواد لازم: فقط و فقط سفیده تخم مرغ.

تمام کاری که باید بکنید این است که سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کنید. سپس سفیده را خوب هم بزنید تا کف کند. آنرا روی پوست تمیز و شستشو شده بمالید و بگذارید تقریباً ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. بعد آنرا با آب گرم بشویید.

عوارض جانبی احتمالی: اگر به تخم مرغ آلرژی داشته باشید نباید از این ماسک استفاده کنید.

albumen2

ماسک زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ حاوی ویتامین A است که برای زخم بسیار عالی است. برای درست کردن این ماسک، زرده تخم مرغ را جدا کرده و خوب هم بزنید و روی پوستتان بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه پوستتان را بشویید.

زرده-تخم-مرغ-244x300

 

ماسک ریحان

۲ تا ۳ قاشق چای خوری برگ ریحان خشک شده.

یک لیوان آب جوش

برگ های ریحان را برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آب جوش بریزید. بگذارید خنک شود. سپس با پنبه توپی روی صورتتان بمالید.

images

 

ماسک مخصوص از بین بردن جوش های سرسیاه

۲/۱ فنجان خاک رس مخصوص لکه گیری پارچه

یک قاشق غذاخوری بنزوئین

نارون کوهی مقطر

همه مواد را مخلوط کرده و خوب هم بزنید. ماسک را روی پوستتان بمالید و ۳۰ تا ۴۰ دقیقه اجازه بدهید که خشک و سفت شود. یک حوله دستی کوچک را با آب گرم خیس کرده و روی صورتتان بیندازید.

وقتی ماسک شروع به صاف شدن کرد، به آرامی آن در حرکت های دورانی را با حوله از ری صورتتان پاک کنید و با میزان کافی آب گرم بشویید.

ماسک نمک دریایی

نمک دریایی یا نمک معمولی را در آب حل کرده و صورتتان را با آن بشویید.

سسس

 

ماسک اوت میل (آرد جو دوسر)

کمی اوت میل را با آن مخلوط کنید و به آرامی روی صورتتان بمالید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

امیدواریم که این ماسک ها به صاف و شفاف کردن پوست شما کمک کند. چه مداوم جوش بزنید و چه هر از گاهی، این ماسک ها می تواند به شما کمک کند از شر آن برای همیشه خلاص شوید.

بعضی از افراد دارای پوست مختلط می‌باشند یعنی هر دو نوع پوست خشک و چرب را دارند. بدین ترتیب که پوست پیشانی، بینی و چانه چرب و بقیه نقاط صورت خشک می‌باشد. نگهداری و رسیدگی به این پوستها کمی مشکلتر می‌باشد زیرا باید از هر دو روش خشک و چرب برای آن نقاط خاص استفاده گردد. متاسفانه این نوع پوست، عمومیت بیشتری دارد و برای تامین سلامت پوست، استفاده از پاک‌کننده‌ها، تقوست‌کننده‌ها و کرمهای مرطوب کننده در قسمتهای خشک و چرب پوست باید به دو صورت منطبق با نوع پوست آن ناحیه از صورت باشد.

بخور گیاهی برای پوست‌های مختلط:

گیاهان خشک مخصوص پوستهای مختلط

برگ بو یا بابونه ………… ۲ قاشق غذاخوری                        آب …………. ۱ لیوان.
آب را در ظرفی دردار ترجیحاً کتری لوله بلندی ریخته، آب را جوش آورید. گیاه انتخابی مناسب با پوست مختلط را از جدول شماره ۱ انتخاب کنید. البته می‌توان برای تهیه بخور گیاهی به جای یک گیاه، مجموعه‌ی حداقل ۳ گیاه را انتخاب کرد و به مقدار ۳  ق.غ. درون آب جوش بریزید. بعد از جوش آمدن، حرارت را کم کنید تا کم کم بخار متساعد شود. سپس موها را با پوششی ببندید و حوله بزرگی را روی سر انداخته و صورت را روی بخار بگیرید. اگر از کتری استفاده کنید، بهتر است زیرا لوله‌ی باریک کتری، بخار را متمرکز می‌کند، خصوصاً برای پوست‌های مختلط که می‌خواهند نقاط خاصی از صورت را مانند چانه، پیشانی و بینی را در مقابل بخار بگیرند، قابل استفاده است. در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پوست را در مجاورت بخار قرار دهید. (در صورت حساس بودن پوست، زمان را بکاهید) سپس صورت را با آب شستشو دهید.

ماسک‌هایی برای پوست‌های مختلط:
بعضی از افراد دارای پوست مختلط هستند. بدین معنی که هر دو نوع پوست خشک و چرب را دارند. بدین معنی که پوست چانه، پیشانی و بینی، چرب و بقیه قسمت‌های صورت، خشک می‌باشد. لذا این افراد از هر دو ماسک پوست‌های خشک و چرب که جداگانه ذکر شد، باید استفاده نمایند. بدین شکل که از ماسکهای چرب که طریقه ساختن آنها در مبحث قبل ذکر شد، برای قسمت‌های چرب مانند پیشانی، بینی و چانه استفاده نمایند و برای پوستهای خشک سایر قسمت‌های صورت خود از ماسک‌های پوست خشک که طریقه ساخت آنها نیز بیان گردیده است، استفاده نمایند. اما با این حال ماسک‌های متعادل نیز وجود دارد که مخصوص پوست‌های مختلط می‌باشند.
ماسک فندق برای پوست‌های مختلط:
فندق ۲۰ عدد، توت فرنگی ۵ عدد، ماست مقداری.
فندق‌ها را پوست کنده، کمی بو داده و به خوبی کوبیده و با ۵ عدد توت فرنگی و ماست، آنقدر بهم بزنید تا بصورت خمیری درآید. خمیر موردنظر را طبق روال ذکر شده استفاده نمایید. این ماسک هم جمع کننده و هم مغذی برای پوست‌های مختلط می‌باشد.
لوسیون توت فرنگی برای پوست‌های مختلط:
توت فرنگی ۱۰ عدد، ختمی ۳۰ گرمف شیر ۳۰۰ میلی‌لیتر.
توت فرنگی و گل ختمی را در آسیاب برقی ریخته و کاملاً خرد کنید. سپس با ۳۰۰ میلی لیتر شیر مخلوط کرده، در ظرفی سربسته به مدت ۴۰ دقیقه بماند و گاهگاه مخلوط را به هم بزنید. سپس مخلوط را از صافی رد کرده و محلول را در ظرف شیشه‌ای در بسته‌ای نگهداری کنید. روزانه می‌توانید یک تا ۲ بار از این لوسیون به صورت بمالید.
کرم مرطوب کننده برای پوست‌های مختلط:
لانولین بی‌آب ۲ ق.غ، موم۲ ق.غ، روغن آفتابگردان ۱۰ ق.غ، روغن جوانه گندم ۲ ق.غ، گلاب ۳ ق.غ.
موم را به حالت روان درآورده و لانولین و روغن‌ها را وارد آن کرده بخوبی هم بزنید و کم‌کم گلاب را نیز بیفزایید. آنقدر این مخلوط را بزنید تا به حالت کرم یکدستی درآید. سپس آن را در ظرفی دردار نگهداری کنید. این کرم ملایم و مقوی است.

barann (3)NAZARbarann (3):: موضوعات مرتبط : پزشکی و سلامت, علمی و دانستنی ها, مطالب جالب و شنیدنی
:: برچسب ها : , , , , ,
تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ | ۶ دیدگاه
 
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟
  
   
سایت تفریحی و سرگرمی ناز تک ثبت شده در ساماندهی