نوشته شده توسط : ملودی

پژوهشگران از احتمال خطر گزش توسط خزندگان در این فصل از سال خبر دادند زیرا در این هنگام از سال بسیاری از حیوانات از خواب بیدار می‌شوند.

دام‌پزشکان هشدارمی‌دهند که در این فصل سال افراد به ویژه در مناطق روستایی در معرض خطر مار زدگی بیشتر از هر زمان دیگر سال قرار دارند.

92-12-s669

بقیه در ادامه ی مطلب …

گفتنی است، با افزایش دما و شروع ریزش باران‌های بهاری مار‌ها مخفیگاه‌های خود را ترک نموده، انسان‌ها و حتی حیوانات را مورد گزش قرار می‌دهند.

92-12-s670

بررسی‌ها نشان می‌دهند، عدم رسیدگی ضروری به درمان فرد یا حیوان مورد گزش واقع شده بسته به نوع مار می‌تواند بسیار خطرناک و مرگ آور باشد و در عرض ۲۴ ساعت نارسایی شدید کلیوی ایجاد کند.

92-12-s671

در برخی از کشور‌های دنیا درمان گزش توسط مار بسیار گران است و هزینه ی بستری و درمان‌ها حتی ممکن است چندین هفته به طول بینجامد و تا ۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

92-12-s672

پزشکان کنترل دقیق والدین بر کودکان و همین طور اجتناب از رفتن مکان‌های متروکه مانند مرداب‌ها، باتلاق‌ها، بیشه‌ی جنگل‌ها و نشستن بر روی سنگ‌ها در مناطق کویری را به افراد توصیه می‌کنند.

در صورت مشاهده مار و یا مورد گزش قرار گرفتن لازم است نمونه‌ی سم و یا خود مار برای بررسی نوع مار و میزان سمیت به همراه بیمار سریعا به مکان‌های درمانی انتقال یابند.:: موضوعات مرتبط : علمی و دانستنی ها, مطالب جالب و شنیدنی
:: برچسب ها : ,
تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۴ دیدگاه
 
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟
  
   
سایت تفریحی و سرگرمی ناز تک ثبت شده در ساماندهی