نوشته شده توسط : ƦƖʆЄƇƬ

 

 

 

 

 

 

images9V27DX5D

برخی اوقات شما مشغول آرایش چشمهایتان می شوید و نتیجه کار چشمانی بسیار زیبا و جذاب خواهد بود ولی برخی اوقات آرایش چشمتان زیبا و مناسب ازآب در نمیاید. دلیل این مشکل این است که چشمهای هر یک از ما متفاوت از هم می باشد و این نکته که فرم چشم ما به چه شکلی است و چه نوع آرایشی با فرم چشم ما متناسب می باشد بسیار مهم است. هر کدام از ما دارای فرم صورت و چشمهای منحصر به خودش است و این یک امر طبیعی است که ما نسبت به فرد دیگری ظاهر  متفاوتی داشته باشیم. اولین قدم برای آرایش زیبا و مناسب این است که فرم چشمهای خود را بدانیم:

۱٫چشمهای نزدیک به هم

یک راه خوب برای تشخیص این نوع چشمها این است که ابتدا  طول هر یک از  چشمها  را اندازه بگیریم، سپس فاصله بین دو چشم را هم اندازه گیری کنیم. اگر فاصله بین دو چشم کوتاهتر از طول یک چشم باشد ، چشمها نزدیک به هم هستند

سایه چشمها: از یک سایه رنگ روشن برای قسمت داخلی چشمها استفاده کنید و یک سایه با رنگ تیره تر را بر روی قسمت خارجی چشمها بکشید، سعی کنید که سایه را محو کرده و به سمت بیرون بکشید.

خط چشم :زمانی که خط چشم می کشید، سعی کنید خط را خیلی  از گوشه داخلی چشم شروع نکنید ولی کمی آن را تا بیرون چشم امتداد دهید.

ریمل: در مورد ریمل کشیدن، ریمل را بیشتر به مژه های بالایی  و کمی به مژه های پایینی چشم که در قسمت خارجی چشم قرار دارند، بکشید. یک ایده خوب برای این چشمها این است که با استفاده از سایه سفید رنگ یک نقطه در گوشه داخلی چشمها ایجاد کنیم.

بقیه در ادامه مطلب۲.چشمهای دور از هم

این چشمها بر خلاف چشمهای نزدیک به هم بوده و فاصله بین دو چشم بیشتر از طول یک چشم می باشد. 

سایه چشمها: از یک سایه رنگ روشن برای قسمت خارجی چشمها استفاده کنید و سایه تیره تری را بر روی قسمت داخلی چشمها بکشید و آن را به سمت قسمت میانی پلک کشیده و محو کنید.

خط چشم: زمانی که از خط چشم استفاده می کنید مطمئن باشید که خط را کاملا از قسمت داخلی چشم شروع می کنید وآن را در طول چشم ادامه دهید.

ریمل: زمانی که از ریمل استفاده می کنید، بیشتر بر روی مژه های مرکزی چشم تمرکزکنید.

۳.چشمهای گود

این چشمها بیشتر در عقب کاسه چشم قرار دارند.

سایه چشمها: یک سایه رنگ روشن را از مژه ها تا ابروها بکشید. سپس از یک سایه با رنگ متوسط(نه روشن و نه تیره) استفاده کرده وآن را به قسمت بالای چشمها ( یعنی خط بالای چشمها، درون کاسه چشم) کشیده و آن را  به طرف بالا محو کنید.

خط چشم: زمانی که از خط چشم استفاده می کنید سعی کنید خط را نازک و نزدیک به مژه ها بکشید و آن را هم بر روی پلک بالا و هم پایین بکشید.

ریمل:  ریمل را به مژه های بالایی و پایینی کشیده و سعی کنید از یک شانه مژه استفاده کرده و مژه های جدا از هم و منظم داشته باشید. این روش باعث می شود که پلک به سمت بیرون و برجسته به نظر بیاید.

۴٫چشمهای بادامی

این نوع چشمها بعنوان چشمهای کامل در نظر گرفته می شوند و بادامی شکل هستند. فاصله بین این چشمها متناسب و درست بوده و تو رفتگی در پلک ندارند.

تکنیک آرایش: شما می توانید هر نوع آرایشی را بر روی این چشمها انجام دهید، ولی مدل پیشنهادی به این قرار است؛

سایه چشمها: از یک سایه رنگ روشن استفاده کرده و آن را از مژه ها تا ابرو بکشید.  سپس سایه ای  با رنگ متوسط را بر روی پلک بکشید. سپس یک سایه تیره تر را بر روی گوشه خارجی چشم کشیده و آن را به سمت بیرون محو کنید.

خط چشم: خط چشم را در هم در پلک بالا و هم پایین بکشید.

ریمل: ریمل را نیز هم بر روی مژه های بالا و هم پایین استفاده کنید.

۵٫چشمهای کوچک

این نوع چشمها  در مقایسه با کل صورت کوچکتر  می باشند.

ابرو:  ابروهای پرپشت برای این نوع چشمها مناسب نیستند. بایستی ابروها منطم بوده و متناسب با فرم صورت مرتب شوند. برای این نوع چشمها ابروهای کمان و نازک مناسب می باشد.

سایه چشمها: سایه چشم مناسب می تواند کمک کند که چشمها بزرگتر بنظر بیایند. یک سایه با رنگ خنثی یا روشن( مثل سفید، هلویی،عاجی رنگ، صورتی کمرنگ و مایل به زرد) را انتخاب کرده و از خط مژه ها شروع کرده وتا استخوان ابرو بکشید. سپس از سایه ای با رنگ میانه( کمی تیره تر از رنگ کرم پوست ) استفاده کنید و آن را تقریبا به شکل V یا >  روی گوشه خارجی چشم بکشید. می توانید از یک هایلایت بر روی استخوان ابرو و گوشه های داخلی چشم استفاده کنید.اگر دوست داشتید، می توانید مقدار کمی از سایه هایلایت را بر روی قسمت میانی پلک پایین بکشید.این کار باعث می شود چشمها بازتر و روشنتر بنظر بیایند.

خط چشم: توجه داشته باشید که برای کشیدن خط چشم برای چشمهای کوچک بایستی خط چشم را نازک شروع کرده و بتدریج ضخیم کنیم  و آن را از گوشه داخلی چشم به طرف گوشه خارجی کشیده و آن را کمی بیرونتر از گوشه خارجی چشم امتداد دهیم. اگر چشمها کوچک و دور از هم بودند، می توان خط چشم را کلا ضخیم کشید. برخی افراد هم خط چشم را فقط بر روی سه چهارم خارجی پلک خود می کشند.برای پلک پایین می توانید از یک سایه با رنگ میانه بعنوان خط چشم استفاده کنید. در انتها، برای درشت کردن بیشتر چشمها، می توانید یک خط چشم سفید را به لبه داخلی چشم بکشید.

ریمل: بهتر است ابتدا مژه ها را فر کرده و سپس از ریمل های حجم دهنده و یا بلند کننده مژه استفاده کنید. ریمل را بایستی هم به مژه های بالایی و هم به مژه های پایینی کشید. سعی کنید بیشتر بر روی قسمت مرکزی مژه های بالا تمرکز کنید. از زدن زیاد ریمل به مژه های پایینی خودداری کنید

۶.چشمهای درشت

این نوع چشمها در مقایسه با دیگر اجزای صورت بزرگتر می باشند.

مرتب سازی ابرو: مرتب کردن ابرو برای افرادی که چشمان بزرگ دارند بسیار مهم می باتشد، چون ناحیه چشمها و اطراف انها در صورت این افراد کانون توجه می باشد. اگر دارای چشم درشت هستید نباید بگذارید ابروهایتان نامنظم  یا پرپشت باشند. سعی کنید همیشه ابروهایتان تمیز و دارای فرم باشند. سعی کنید  ابروها را متناسب با فرم صورت مدل دهید.

سایه چشمها: چشمان درشت نیازی به هایلایت برای برجسته کردن چشمها ندارند. سعی کنید از یک سایه تیره رنگ بر روی پلک استفاده کرده و ان را تا خط بالای پلک بکشید. سپس یک سایه بارنگ متوسط را از خط بالای پلک به سمت بالا بکشید، فقط توجه کنید که این سایه فقط بر روی پلک کشیده شده و بر روی استخوان ابرو کشیده نشود. در انتها یک سایه با رنگ سایه روشن را بر روی استخوان ابرو، درست زیر ابتدای ابرو(تاج ابرو) بکشید. همیشه سعی کنید که بعد از استفاده سایه چشم، سایه ها را به آرامی محو کنید.

خط چشم: بطور معمول بایستی از یک خط چشم تیره و ترجیحا مشکی برای لبه های داخلی چشم استفاده کنید. زمانی که از خط چشم استفاده می کنید سعی کنید تا جاییکه می توانید خط را نزدیک خط مژه ها بکشید و این کار را از گوشه داخلی چشم شروع کرده و به سمت گوشه خارجی چشم ادامه دهید.

ریمل: سعی کنید قبل از استفاده از ریمل مژه ها را فر کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید از مژه مصنوعی نیز استفاده کنید. برای مژه های پایین، بایستی ریمل را به طرف بالا بکشید تا مژه ها برجسته شوند.:: موضوعات مرتبط : پزشکی و سلامت, مطالب جالب و شنیدنی
:: برچسب ها : ,
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | بدون دیدگاه
 
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟
  
   
سایت تفریحی و سرگرمی ناز تک ثبت شده در ساماندهی