نوشته شده توسط : ملودی

ورود به حریم خصوصی افراد، همچون فحشاء حرام است”

پیامک اخلاقی

1978696_687

 وقتی یکی از القاب خداوند”ستارالعیوب” است، انسان‌ها به چه دلیل پرده از عیوب سایرین برمی‌دارند.

حریم خصوصی شامل رفتار و فکر افراد می‌شود و ما حق نداریم در فکر و رفتار انسان‌ها وارد شویم و در اسلام این کار تجاوز به حریم خصوصی محسوب می‌شود و به طور کامل منع شده است.

: خداوند هرگز دوست ندارد کسی از سِر بندگانش با خبر شود، چراکه فاش شدن راز انسان‌ها باعث می‌شود برخی از افراد نادان از آن سوءاستفاده کنند.

 ما وقتی می‌گوییم پیرو دین اسلام و ائمه(ع) هستیم باید در راستای سخنان و اهداف آنها گام برداریم و بدانیم که ورود به حریم خصوصی افراد همچون فحشاء حرام است.

: اگر احکام اسلام و قرآن در جامعه پیاده شود افراد جامعه می‌فهمند که تجسس چقدر در اسلام قبیح است حتی آنهایی که به دین اسلام هم اعتقادی ندارند می‌دانند که تجسس امری است نادرست.

ما حتی حق نداریم اگر گناهی از کسی دیدیدم آن را بازگو کنیم تا چه رسد به اینکه بخواهیم کنکاش کنیم و گناه فرد را بیابیم. بزرگان و ائمه دینی ما هرگز وارد حریم خصوصی سایر انسان‌ها نمی‌شدند چرا که تنها کسی که باید اسرار انسان را بداند خدا است و دیگر هیچ کسی حق سرک کشیدن در زندگی سایر افراد را ندارد.

وظیفه ما نیست که خطای دیگران را جستجو کنیم وبه قضاوت درباره دیگران بنشینیم.ما باید تمام نیروی خویش را برای قضاوت در کار خودمان صرف کنیم و تا وقتی که حتی یک خطا در خود می بینیم حق نداریم که در کار مردم دیگر دخالت کنیم .گاندی

ای خدای بزرگ به من کمک کن تا وقتی می خواهم درباره راه رفتن کسی قضاوت کنم، کمی با کفش های او راه بروم.شریعتی:: موضوعات مرتبط : پیامک اخلاقی
:: برچسب ها :
تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ | بدون دیدگاه
 
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟
  
   
سایت تفریحی و سرگرمی ناز تک ثبت شده در ساماندهی