نوشته شده توسط : ملودی

۸ راز موفقیت در تجارت

raz-movafaghiat-haftegy.ir_

این مطلب توسط فردی به نام Michael Jeffreys کسی که شخصا با ۱۵ تن از موفق ترین افراد تجارت مصاحبه کرده است ، نوشته شده. در ادامه این ۸ راز قرار داده شده است.

برو ادامه مطلب

۱- مسئولیت ۱۰۰ درصدی زندگی خود را بگیرید

در جامعه ای جایی که مردم همه چیز رو ، از پدر و مادر شون گرفته تا دولت برای شکست های خودشون سرزنش می کنن ، افردای که چنین طرز تفکری رو نمی پذیرند دارای طرز تفکر موفقی هستند . سرزنش کردن چیزی با کسی خارج از خودتان به این معنی هست که شما بر روی زندگی خودتون کنترلی ندارید . افکار دیگران نباید به واقعیت شما تبدیل شود.

۲- زندگی خود را بر روی اهدافتان متمرکز کنید

تفاوت افراد با انگیزه و افراد ناموفق این هست ، که اونها به کاری که در حال انجام اون هستند باور دارن. تفاوت زندگی با هدف و قفط زندگی کردن این هست ، کسی که فقط می خواهد زندگی کند ،نگرانی اصلی اش این هست که یک هفته رو به این صورت که به کمترین مشکلی بربخوره تموم کنه. اما وقتی زندگی شما بر روی یک هدف خاص قرار دارد ، نگرانی اصلی شما این هست که کار درست رو انجام دهید.

۳- حاضر به پرداخت قیمت باشید

حاضر به پرداخت قیمت دستیابی به رویاهاتون باشید. یک خونه بزرگ می خواهید ، یک ماشین لوکس ، یک میلیارد تومن پول تو حساب بانکی تون ؟ همه اینها خوب هستند و آرزوی افراد زیادی بدست آوردن همچین چیزهایی هست ، اما سوال واقعی این هست ، آیا شما حاضر هستید برای به دست آوردن اینها بهای واقعی اش رو بپردازید ؟ این یکی از اصلی ترین تفاوت های افراد موفق و ناموفق هست.

۴- تمرکز خودتان را حفظ کنید

هر روزه وقت ما توسط انبوهی از وظایف ، پیام ها ، تماس های تلفنی و… بمبارن میشه . تمرکز کردن نیازمند رها کردی بعضی از چیزها در زمان حال هست ، به خاطر اینکه شما در حال سرمایه گذاری زمان تون بر رو چیزی هستنید که پاداش بزرگی در پایان مسیر بهتون میده. جک کانفیلد و مارک هانسون کسایی بودن که برای اولین کتاب شون “سوپ جوجه برای روح” توسط ۳۰ ناشر رد شدن ! اما اونها به جای تسلیم شدن بر روی هدفشون تمرکز کردن و روزانه ۴ الی ۵ مصاحبه برای رادیو ، تلوزیون و روزنامه ۵ روز هفته به مدت ۱ سال تهیه کردن . در نهایت یک انتشارتی کوچک تصمیم گرفت یک شانسی به اونها بدهد ، و ۱۰۰ البته اونها در حال حاضر یکی از بهترین فروشنده یک سری کامل با فروش بیش از ۱۰ میلیون نسخه هستند.

۵- در زمینه کاری خود خبره شوید

یکی از موارد قابل توجه که تمام افراد موفق در اون مشترک هستن ، این هست که اون افراد چطور حرفه خود رو جدی گرفتند. اونها تلاش می کردند ، در کاری که انجام می داند بهترین باشند و تقریبا هر چیزی رو بهبود ببخشن. اگر کسی شما رو دنبال کرد و تمام مدت از کارهای که شما برایتجارت تون انجام میدید رو فیلم برداری کنه ، در اخر اون فیلمی که می مونه ، شما در آینده با دیدن اون فیلم بهش افتخار می کنید یا پشیمان میشید؟ همین امروز تصیم بگیرید که در زمینه که فعالیت می کنید بهترین باشید ، چطور ؟ بهترین هایی که در زمینه شما فعالیت می کنند رو پیدا کرده و همون کاری که و اونها انجام میدهند رو انجام دهید.

۶- نوشتن یک برنامه برای دستیابی به اهداف خودتان

یک طرح برنامه / نقشه برای اینکه چطور به اهدافتون دست پیدا کنید ، بنویسید. تلاش برای رسیدن به اهداف تون بدون داشتن برنامه مثل این هست که بخواهید از مسکو به سن پترزبورگ بدون نقشه برید! یک هدف بدون برنامه تنها یک آرزو یا یک رویاست.

۷- هرگز تسلیم نشوید

هرگز ، هرگز ، هرگز تسلیم نشوید ، وقتی که شما به طور کامل برای رسیدن به هدفتون متعهد میشوید ، تسلیم شدن نباید جزء انتخاب های شما باشه. شما باید حاضر به انجام هر کاری باشید تا هدف شما انجام شود.قدرت پشتکار یک نیروی عالی است . شخصی گفته است ، “اینچ به اینچ آسان هست ” “inch by inch it’s a cinch ”
یک کرم ۱ اینجی رو در نظر بگیرید ، اگر بیاد در مورد مسافت سفرش از جایی که شروع میشه و پایان میابه فکر کنه ، احتمالا اون هرگز از جاش تکون نمی خوره. از دید یک کرم ، مسیر طی کردن باقچه ، مشابه سفر به مریخ هست.
هرگز تسلیم نشید و به مسیر خودتون ادامه بدید چرا که دیر یا زود به هدفتون دست پیدا می کنید.

۸- اهدافتان را به تاخیر نیندازید

هیچ کس نمی دونه چقدر زمان داره تا به رویاهاش دست پیدا کنه و ما باید به یاد داشته باشیم که هیچ کس عمر جاویدان نداره . زمان در حال گذر هست ، دیر یا زود زمان شما به پایان میرسه و شما دیگه وقتی برات نمونده و دست تون از همه چیز کوتاهه. افراد موفق هم این ها رو می دونن ، اما به عنوان یک نکته منفی بهش نگاه نمی کنن ، از اون به عنوان یک عامل محرک استفاده می کنن ، اونها هر اونقدر که زمان دارن با انرژی و شور شوق به دنبال اون چیزی که می خواهن میرن.

 

 :: موضوعات مرتبط : مطالب جالب و شنیدنی, مقالات علمي
:: برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , ,
تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ | بدون دیدگاه
 
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟
  
   
سایت تفریحی و سرگرمی ناز تک ثبت شده در ساماندهی